Kontakt

Labb banner

Kontaktinformation

Övergripande ansvar
Mattias Heldner, Professor
Telefon: +46 (0)8 16 19 88     
E-post: heldner@ling.su.se

Forskningsledare
Iris-Corinna Schwarz, FD
Forskare
Telefon: +46 (0)8 16 31 57
Epost: iris@ling.su.se

Nätverk och datorsystem
Jeffy Mwakalinga
1:e forskningsingenjör
Telefon: +46 (0)8 16 23 38      
E-post: jeffy@ling.su.se

Teckenspråk Videostudio
Teckenspråkslexikon
Thomas Björkstrand
Texttelefon: +46 (0)8 16 13 89      
E-post: bjorkstrand@ling.su.se

Fonetiklaboratoriets medarbetare

Utrustning och service
Hassan Djamshidpey
1:e forskningsingenjör
Telefon: +46 (0)8 16 12 48      
E-post: hassan@ling.su.se

Teknisk forskningsutrustning
Johan Stark
1:e forskningsingenjör
Telefon: +46 (0)8 16 12 48
Epost: johan.stark@ling.su.se

Forskningsprojekt
Peter Branderud
1:e forskningsingenjör
Telefon:+46 (0)8 16 12 48     
E-post: peter@ling.su.se

EEG-lab och Eyetracking-lab
Petter Kallioinen
Forskningstekniker
Telefon: +46(0)8 16 14 03      
E-post: petter@ling.su.se

Forskningsassistans
Hatice Zora
Telefon: +46 (0)8 16 29 30

Kontaktuppgifter Fonetiklaboratoriet

Övergripande ansvar
Mattias Heldner, Professor
E-post: heldner@ling.su.se
Telefon: +46 (0)8 16 19 88
Presskontakt

Forskningsansvar
Iris-Corinna Schwarz, Forskare
E-post: iris@ling.su.se
Telefon: +46 (0)8 16 31 57
Besöksadress
Institutionen för lingvistik/Fonetiklaboratoriet
Universitetsvägen 10 C, plan 2
Frescati, Stockholm

Boka i Fonetiklabbet

Boka lokal